За недбалого використання, навіть найякісніша побутова техніка може прийти в несправність і потребуватиме ремонту. Холодильник один з тих приладів, які ми використовуємо щодня, при цьому забуваючи про правила його експлуатації. Згодом, він починає погано тримати температуру і самі дверцята перестають щільно прилягати. Це перша ознака того, що пора помітити ущільнювач для холодильника. Зробити це можна самостійно, не звертаючись до послуг сервісного центру.
Основні причини для заміни ущільнювача
зниження температури в камерах холодильника;
утворення конденсату і калюж усередині;
нещільне прилягання дверей холодильника до самого корпусу;
утворення крижаних і снігових шарів у морозильній камері.
Псування ущільнювальної гумки може бути спричинене механічними ушкодженнями її шару або ж терміном придатності, що минув.
Як замінити ущільнювальну гумку на холодильнику своїми руками
Холодильники старого зразка укомплектовані гумкою стандартних розмірів і з її підбором не виникне проблем. Нові моделі - трохи вибагливіші, тут потрібно купити ущільнювач спеціальної товщини і діаметра. Усі запчастини для холодильника можна знайти в спеціалізованому магазині, де консультанти допоможуть не помилитися з розмірами.
Насамперед необхідно демонтувати стару гумку. Знявши дверцята холодильника і поклавши їх на рівну поверхню, слід акуратно зняти ущільнювач, який став непридатним.
Гумка може мати кілька видів кріплення: вставлятися в пази, бути посадженою на клей або ж кріпитися за допомогою шурупів. Витягти її з пазів дуже легко, для цього можна підчіплювати краї загостреним предметом. Кріплення на шурупах відгвинчуються викруткою. У разі демонтажу клеєної гумки, необхідно використовувати шпатель, а потім зачистити поверхню від залишків клею.
Процес встановлення ущільнювача займає кілька хвилин. Користуючись тим самим способом кріплення, який був спочатку, кріпимо нову гумку. Після виконаної роботи надягаємо двері холодильника.
Перевірити щільність прилягання можна за допомогою паперового аркуша. Вставивши його між дверцятами і закривши холодильник, потрібно дістати аркуш, акуратно потягнувши його на себе. Якщо це не вдалося, значить робота виконана правильно.
Щоб з часом уникнути появи тріщин на новому ущільнювачі, можна змащувати гумку силіконовим мастилом.